Αρχική » Παρουσιάσεις Διπλωματικών Εργασιών » Παρουσιάσεις Διπλωματικών Εργασιών – Φεβρουάριος 2017

Παρουσιάσεις Διπλωματικών Εργασιών – Φεβρουάριος 2017

Ακολουθεί το πρόγραμμα παρουσιάσεων των Διπλωματικών Εργασιών των Μεταπτυχιακών Φοιτητών του Π.Μ.Σ. «Βιοπληροφορική» για την εξεταστική Περίοδο Φεβρουαρίου 2017.

Τη Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου 2017 και ώρα 13:00 οι μεταπτυχιακοί φοιτητές κος Γεώργιος Σομπόνης και κα Αικατερίνη Χαλκιαδάκη  θα παρουσιάσουν τις Διπλωματικές Εργασίες τους, οι οποίες πραγματοποιήθηκαν στα πλαίσια του Π.Μ.Σ. «Βιοπληροφορική», ενώπιον της Τριμελούς Εξεταστικής Επιτροπής:

Γεώργιος Σομπόνης, «Εκτίμηση του οικολογικού θώκου των ελαφιών Cervus elaphus στην Πάρνηθα με τη χρήση νευρωνικών δικτύων» (PDF) Ώρα: 13:00

Αικατερίνη Χαλκιαδάκη , «Χρήση τεχνητών νευρωνικών δικτύων και αλγορίθμων συνεργικής αναγνώρισης προτύπων για τον προσδιορισμό φωνών εντοπισμού νυχτερίδων» (PDF) Ώρα: 13:30

Οι παρουσιάσεις θα πραγματοποιηθούν στην Αίθουσα Διαλέξεων του Τομέα Ζωολογίας και Θαλάσσιας Βιολογίας (Τμήμα Βιολογίας, 3ος Όροφος)

Την Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου 2017 και ώρα 14:00 ο Μεταπτυχιακός Φοιτητής κος Κωνσταντίνος Γελές θα παρουσιάσει τη Διπλωματική Εργασία του, η οποία πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια του Π.Μ.Σ. «Βιοπληροφορική», ενώπιον της Τριμελούς Εξεταστικής Επιτροπής:

Κωνσταντίνος Γελές, «Ανάλυση μικροσυστοιχιών RNA για την ανίχνευση συστημικών φαινομένων μετά από έκθεση σε ιονίζουσα ακτινοβολία» (PDF)

Η παρουσίαση θα πραγματοποιηθεί στην Αίθουσα Διαλέξεων του Π.Μ.Σ. «Βιοπληροφορική» (Τμήμα Βιολογίας, 2ος Όροφος, Νέα Πτέρυγα)

Την Παρασκευή 24 Φεβρουαρίου 2017 και ώρα 15:30 οι Μεταπτυχιακοί Φοιτητές κος Χρήστος Τζαφέρης, κα Ελευθερία Καραταράκη και κα Αικατερίνη Πολύζου θα παρουσιάσουν τις Διπλωματικές Εργασίες τους, οι οποίες πραγματοποιήθηκαν στα πλαίσια του Π.Μ.Σ. «Βιοπληροφορική», ενώπιον της Τριμελούς Εξεταστικής Επιτροπής:

Τζαφέρης Χρήστος, «Μελέτη σχέσης κυτταρικής επικοινωνίας και ανοσίας» (PDF) Ώρα: 15:30

Καραταράκη Ελευθερία, «Βελτιστοποίηση διαλυτότητας θεραπευτικών μονοκλωνικών αντισωμάτων με υπολογιστικές μεθόδους» (PDF) Ώρα: 16:00

Πολύζου Αικατερίνη, «Ταυτοποίηση και ανάλυση μη χαρτογραφημένων λειτουργικών περιοχών του ανθρώπινου γονιδιώματος» (PDF) Ώρα: 16:30

Οι παρουσιάσεις θα πραγματοποιηθούν στην Αίθουσα Διαλέξεων του Π.Μ.Σ. «Βιοπληροφορική» (Τμήμα Βιολογίας, 2ος Όροφος, Νέα Πτέρυγα)

Επισυνάπτονται σε μορφή PDF οι επίσημες ανακοινώσεις των παρουσιάσεων.  Για τυχόν προσθήκες ή τροποποιήσεις στο πρόγραμμα των παρουσιάσεων θα υπάρξει τροποποιημένη ανακοίνωση.  Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στη Γραμματεία του Π.Μ.Σ. «Βιοπληροφορική»

Υπενθυμίζεται πως η παρουσία των Μεταπτυχιακών Φοιτητών του Π.Μ.Σ. στις παρουσιάσεις είναι υποχρεωτική.