Αρχική » Παρουσιάσεις Διπλωματικών Εργασιών » Παρουσιάσεις Διπλωματικών Εργασιών – Σεπτέμβριος 2017

Παρουσιάσεις Διπλωματικών Εργασιών – Σεπτέμβριος 2017

Ακολουθεί το πρόγραμμα παρουσιάσεων των Διπλωματικών Εργασιών των Μεταπτυχιακών Φοιτητών του Π.Μ.Σ. «Βιοπληροφορική» για την εξεταστική Περίοδο Σεπτεμβρίου 2017.

Την Πέμπτη 28 Σεπτεμβρίου 2017 και ώρα 14:00 οι Μεταπτυχιακοί Φοιτητές κ.κ. Σοφία Φλέσσια, Δημήτριος Τσιγωνάκης και Αυγή Αποστολάκου θα παρουσιάσουν τις Διπλωματικές Εργασίες τους, οι οποίες πραγματοποιήθηκαν στα πλαίσια του Π.Μ.Σ. «Βιοπληροφορική», ενώπιον της Τριμελούς Εξεταστικής Επιτροπής τους:

1. Σοφία Φλέσσια, «Εντοπισμός και συσχέτιση μικρών RNA (micro RNA) σε ζωικό και ανθρώπινο γονιδίωμα με την απορρύθμιση βιολογικών διεργασιών (ασθένειες)» (PDF) Ώρα: 14:00
  2. Δημήτριος Τσιγωνάκης, «Μελέτη Αναστολέων της LDH-A ως θεραπευτικός στόχος κατά καρκινικών κυττάρων» (PDF) Ώρα: 14:45
  3. Αυγή Αποστολάκου, «Υπολογιστικές μελέτες συσχέτισης σηματοδοτικών μονοπατιών των Συζευγμένων με G-πρωτεΐνες Υποδοχέων (GPCRs) με βιολογικές διεργασίες και ασθένειες» (PDF) Ώρα: 15:30

Οι παρουσιάσεις θα πραγματοποιηθούν στην Αίθουσα Διαλέξεων του Π.Μ.Σ. «Βιοπληροφορική» (Τμήμα Βιολογίας, 2ος Όροφος, Νέα Πτέρυγα, Αίθουσα 63)

Επισυνάπτονται σε μορφή PDF οι επίσημες ανακοινώσεις των παρουσιάσεων.  Για τυχόν προσθήκες ή τροποποιήσεις στο πρόγραμμα των παρουσιάσεων θα υπάρξει τροποποιημένη ανακοίνωση.  Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στη Γραμματεία του Π.Μ.Σ. «Βιοπληροφορική»

Υπενθυμίζεται πως η παρουσία των Μεταπτυχιακών Φοιτητών του Π.Μ.Σ. στις παρουσιάσεις είναι υποχρεωτική.