Αρχική » Παρουσιάσεις Διπλωματικών Εργασιών » ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ – ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 2018

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ – ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 2018

Ακολουθεί το πρόγραμμα παρουσιάσεων των Διπλωματικών Εργασιών των Μεταπτυχιακών Φοιτητών του Π.Μ.Σ. «Βιοπληροφορική» για την τρέχουσα εξεταστική περίοδο.

Την Τετάρτη 03 Οκτωβρίου 2018 (03/10/2018) και ώρα 14:00 οι Μεταπτυχιακοί Φοιτητές κκ Βασιλική ΤριανταφυλλίδουΣωτήριος Πλέσσας, Βάσια ΜεραντζήΑπόστολος-Ευγένιος Παύλος και Δημήτριος Αντωνογιαννάκης θα παρουσιάσουν τις Διπλωματικές Εργασίες τους, οι οποίες εκπονήθηκαν στα πλαίσια του Π.Μ.Σ. «Βιοπληροφορική», ενώπιον τις Τριμελούς Εξεταστικής Επιτροπής τους:

1. Τριανταφυλλίδου Βασιλική, «Υπολογιστικές μέθοδοι για τη βελτιστοποίηση γενετικών θεραπειών για τη Μυϊκή Δυστροφία Duchenne» (PDF), Ώρα: 14:00
  2. Πλέσσας Σωτήριος, «Υπολογιστικές Μελέτες Μετα-Μεταφραστικών Τροποποιήσεων Διαμεμβρανικών Πρωτεϊνών» (PDF), Ώρα: 14:30
  3. Μεραντζή Βάσια, «Υπολογιστική ανάλυση οικογένειας κινασών» (PDF), Ώρα: 15:00
  4. Παύλος Απόστολος-Ευγένιος, «Διερεύνηση για ύπαρξη συσχέτισης μεταξύ ποσοστού GC στο γονιδίωμα και θερμοκρασίας ανάπτυξης (GOT) στα βακτήρια» (PDF), Ώρα: 15:30
  5. Αντωνογιαννάκης Δημήτριος, «Βιοπληροφορική προσέγγιση στην οικογένεια πρωτεϊνών HU» (PDF), Ώρα: 16:00

Την Δευτέρα 15 Οκτωβρίου 2018 (15/10/2018) και ώρα 15:00 η Μεταπτυχιακή Φοιτήτρια κα Χρυσάνθη Μπεκύρου θα παρουσιάσει τη Διπλωματική Εργασία της, η οποία εκπονήθηκε στα πλαίσια του Π.Μ.Σ. «Βιοπληροφορική», ενώπιον της Τριμελούς Εξεταστικής Επιτροπής της:

1. Μπεκύρου Χρυσάνθη, «Μελέτη της αλληλεπίδρασης του υποδοχέα ρυανοδίνης τύπου 2 και της καλμοδουλίνης με τη βοήθεια μοριακών προσομοιώσεων» (PDF), Ώρα: 15:00

Επισυνάπτονται σε μορφή PDF οι επίσημες ανακοινώσεις των παρουσιάσεων.  Για τυχόν προσθήκες ή τροποποιήσεις στο πρόγραμμα των παρουσιάσεων θα υπάρξει τροποποιημένη ανακοίνωση.  Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθυνθείτε στη Γραμματεία του Π.Μ.Σ. «Βιοπληροφορική»

Υπενθυμίζεται πως η παρουσία των ενεργών Μεταπτυχιακών Φοιτητών του Π.Μ.Σ. στις παρουσιάσεις είναι υποχρεωτική.